
Nu we afgelopen jaar al regelmatig de gravelbikes met 32 inch wielen tegenkwamen op allerlei beurzen, is het niet zo gek dat er tijdens Unbound 2026 mee wordt gekoerst. Scott heeft een prototype gemaakt waar die 32 inch wielen in passen. Niet te koop nog, eerst maar eens kijken hoe het ermee gaat tijdens de wedstrijd. Op het frame staat dan ook Racing concept.

Tijdens Unbound zal Robin Gemperle de XL afstand ermee rijden. Ook Cameron Jones, winnaar van de 200 mijl in 2025, zal met een 32 inch Scott de wedstrijd rijden. Je moet toch even wennen aan de looks, want het is net alsof de verhoudingen van de gravelbike niet meer kloppen. Heel wat jaren geleden zagen we dit natuurlijk ook bij het groeien van de wielen in het mountainbiken, waar we nu gewend zijn aan 29 inch en waar een 27.5 inch opeens uit verhouding lijkt. En ook daar zijn de eerste 32 inch mountainbikes al voorbij gekomen.
Het frame heeft een hele gave zilvergrijze kleur, waarbij de fiets van Cameron Jones roze accenten heeft en bij Robin Gemperle is dit knalgroen. Dat het om een prototype gaat blijkt wel uit de boodschap die op het frame vermeld staat: Test Aera Emporia Kansas – United States.

Beide fietsen zijn overigens anders opgebouwd en dat zal ongetwijfeld met sponsoring te maken hebben. Gemperle rijdt met Sram Red AXS in combinatie met een aero voorblad. Opvallend is dat hij rijdt met ‘unbranded’ banden. Aan het profiel te zien zijn dit dan wel weer dezelfde banden als op de fiets van Jones. De Schwalbe G-One RX Pro. Het is een beetje lastig te zien, maar het lijkt erop dat ze met 50mm brede banden rijden.
In tegenstelling tot Gemperle, rijdt Jones met een combinatie van Shimano onderdelen. Een mengelmoes vanuit drie disciplines. De shifters zijn van Dura Ace, de crank is GRX en dit is gecombineerd met een XTR mountainbike derailleur. En dus ook de 32 inch banden in een breedte van 50 mm.
Net als vorig jaar kan je dit jaar ook weer via de livestream op YouTube de wedstrijd volgen.
Meer info via Scott










