
Misschien ben je hem al tegengekomen, de nieuwe Cannondale Synapse. Als dat zo is dan is je ook zeker opgevallen dat het Lab71 topmodel maar liefst € 15.799,- moet kosten. Als je bedenkt dat veel fietsmerken de afgelopen jaren de prijzen juist iets verlaagd hebben, lijkt Cannondale daar met de topmodellen niet aan mee te doen. Maar eerlijk is eerlijk; de Lab71 modellen zien er wel erg goed uit.

De endurance fiets van Cannondale
Als je de Cannondale Synapse naast de Cannondale SuperSix (klimfiets) en de SystemSix (aero racefiets) zet, dat is deze Synapse duidelijk de endurance fiets van het merk. Goed voor lange afstanden met iets meer comfort dan de twee wedstrijdfietsen.
Het Lab71 model verschilt van de andere Synapse uitvoeringen door de carbonlayup. Deze is bij de Lab71 versie net even beter en lichter. Deze uitvoering heeft ook de SmartSense optie. Dit is een geintegreerd systeem met een interne accu die voor veiligheid zorgt. Deze veiligheid bestaat uit een Garmin Varia-radar en Lezyne-verlichting voor en achter. De radar geeft je een seintje als er verkeer achterop komt. De verlichting past zich automatisch aan de omgeving aan en heeft ook een remlicht functie. Als je alles gebruikt dan houdt de accu dit maximaal 5 uur vol.

Bij de Lab71 uitvoering hebben ze verrassend gekozen voor een Sram Red XPLR 1x groepset. De wielen zijn de Reserve 42|49 Turbulent Aero carbon met de DT Swiss 180 naven.
Synapse Carbon 2
Wil je toch een Synapse maar heb je niet genoeg budget voor het topmodel, dan is de Synapse Carbon 2 nog een evenwichtig model. Je krijgt dan niet het topframe, maar wel het carbon frame met dezelfde geometrie. Ook de Smartsense zit hier niet op. De afmontage is hier een Shimano Ultegra Di2 (50/34 crankstel en 11-34 cassette) en de wielen zijn de DT Swiss ERC 45 met een DT Swiss 370 naaf. Allemaal iets minder, maar nog steeds erg fijn. De prijs is dan ook fijner met € 7.199,-.

Je kiest de Synapse dus voor comfort op de lange afstanden. De compliance zoals dat zo mooi heet is dan ook met 20% verbeterd ten opzichte van het vorige model. De maximale bandbreedte is 48 mm voor en 42 mm achter. In de onderbuis is er ruimte om wat kleine spullen op te bergen.
Meer info via Cannondale









