Als je nog niet weet wat dat is, dan moet je eerst even onze video over Clik Valve kijken. Nou ja, niets moet natuurlijk, maar het nieuwe ventielsysteem dat afgelopen Eurobike door Schwalbe en SKS Germany werd gepresenteerd, werkt echt handig. Na onze video kregen we veel vragen over het systeem. Een veelvoorkomende vraag was of de Clik Valve ook werkt met CO2 pompen die je voor onderweg mee hebt. Het antwoord is dat het werkt met een adapter voor de CO2 pompkop die een presta (autobandventiel) opening heeft.

Ook Co2 pompkop voor Clik Valve

Mooie is dat nu de eerste fietspompen van andere merken komen, geschikt voor het Clik valve systeem. Lezyne heeft aangekondigd dat het volgende maand verwacht te komen met een aantal uitvoeringen. En eentje ervan is de Clik Drive CO2. Een CO2 pompkop speciaal voor je Clik Valve ventiel.

Maar naast die pomp komen er ook vloerpompen en handpompen met het systeem. Voor de vloerpomp hebben ze gekozen voor de Floor Drive die er in HP en HV uitvoering zal komen. HP staat voor High Pressure, wat inhoudt dat deze geschikt is voor de banden waar meer bar in zal gaan. Meer voor de racefietsen. HV staat voor High Volume. Dit zijn makkelijk gezegd de gravelbikes en mountainbikes.

Voor de handpomp hebben ze de Drive gekozen, ook in een HP en een HV uitvoering. Dan is er dus de CO2 pomp en er komt een pompkop die je los op de slang van je pomp kan zetten. Prijzen zijn nog niet bekend, maar het is wel mooi om te zien dat er steeds meer opties voor dit systeem komen.

Meer info via Lezyne

Tags: