
Daar is de nieuwe Pinarello Dogma GR! Dogma staat voor het topmodel en dat geeft al weg dat het hier om de nieuwe gravelracer van het merk gaat. Deze Dogma GR zal naast de meer avontuurlijke Pinarello Grevil bestaan.
Eigenschappen van de Pinarello Dogma GR
Als we het hier over de gravelracer van Pinarello hebben, dan weet je dat hij gemaakt is om snel te gaan. Dat zie je ook terug in de eigenschappen. Het frame is gemaakt van de nieuwe M40X carbon layup. Dat is dezelfde carbon die ook voor de Pinarello Dogma F wordt gebruikt. Ze willen deze gravelracer natuurlijk licht maar ook erg stijf hebben.

Hoe sneller er mee wordt gefietst, hoe belangrijker aerodynamica is. Bij deze Dogma GR is daar ook op verschillende plekken op gelet. De herkenbare vorm van de balhoofdbuis zie je terug, maar ondertussen is de aero-vorm steeds meer doorontwikkeld. Ook de zadelpen is speciaal ontwikkeld om aan de ene kant aero te zijn, maar ook iets flex te hebben. Hierdoor moeten trillingen een beetje worden gefilterd, maar zo dat er toch genoeg stijfheid overblijft, volgens Pinarello. Het blijft natuurlijk wel een gravelracer.

Minimale opbergruimte
Ze hebben bij de Dogma GR gedacht aan opbergruimte, maar wel minimaal. In de onderbuis zit een klein opbergvakje en hierin kan je een kleine Tool Bag kwijt. En er is een klein tasje dat precies past op de bovenbuis. Met nokjes zit deze vast en zelf geven ze aan dat de kleine versie goed is voor wedstrijden tot 2 uur. Wil je toch iets meer aan voedsel meenemen dan is er nog een grotere versie van de Racing Bento tas. Deze is voor wedstrijden tot 5 uur,volgens Pinarello.
Geïntegreerde cockpit met ruimte voor TT stuur
Voor het stuur hebben ze als basis de Talon Ultra Fast van Most gebruikt. Most is het merk uit de Pinarello stal. Het stuur heeft ook de 7% flare alleen hebben ze er aan de bovenkant bevestigingspunten gemaakt zodat je er ook een Gravel TT opzetstuur op kan vastmaken. Uiteraard gaan de kabels overal binnendoor waardoor de Dogma GR er erg strak uitziet.

Opvallend is dat de maximale bandenbreedte voor en achter niet gelijk is. Nu is dat wel vaker dat je voor een iets bredere band in kwijt kan, maar meestal benoemen de merken dat niet specifiek. Voor kan je er een 45 mm band in kwijt, achter moet je het doen met 42 mm maximaal. De geometrie hebben ze deels overgenomen van de Crossista zodat het een lekkere directe gravelracer wordt.
Twee uitvoeringen
Er zijn twee uitvoeringen en zoals een topmodel betaamt, is dat eentje met Sram Red XPLR AXS 1×13 en eentje met Shimano Dura Ace Di2 2×12. De precieze prijs is hier nog niet doorgekomen maar verwacht een Pinarello Dogma prijs. Pinarello heeft trouwens ook de Grevil F lijn geüpdatet, waarbij je ook veel meer keuze hebt in uitvoeringen.

De Pinarello Dogma GR is er in drie kleuren, namelijk Interstellar Grey Matt, Luxter Blue Shiny en Black on Black. Terwijl het best veilig en zeker geen slechte keuze is om voor Black on Black te gaan, is de Interstellar versie ook wel erg gaaf. De gravelracers zijn uitgevoerd met de Princeton Grit 4550 wielen. Gelukkig met een zwarte velg want zo vind ik het wel een erg geslaagde combinatie.
Meer info via Pinarello of de verdeler Carbonbike







